Guardiola i del në mbrojtje rivalit të tij

In Futboll, Sport

Manchester City të mërkurën zhvillon ndeshjen më të rëndësishme të sezonit në Premierligë.

Pep Guardiola do të ketë përballë Manchester United, dhe çdo rezultat përveç fitores do të thotë humbje të titullit, shkruan Indeksonline.

Para kësaj ndeshje, tekniku spanjoll i ka qëndruar afër rivalit të tij, Ole Gunnar Solskjaer i cili po akuzohet për rezultate të dobëta.

“Bota jonë, pozicioni ynë, jam afër Solskjaer, e kuptoj plotësisht qëndrimin e tij”, tha Guardiola.

“Ndihemi të vetmuar dhe për këtë arsye e kuptoj plotësisht pozicionin e tij. Kjo ndodh për të gjithë menaxherët në mbarë botën. Ky është realiteti. E kuptoj atë në mënyrë të përkryer. Unë e mbështes atë”.

I pyetur nëse ai mendonte se Solskjaer meritonte shumë më gjatë për të ringjallur Unitedin, Guardiola shtoi: “Të gjithë kanë nevojë për kohë. Në të njëjtën kohë ju nuk merrni kohë”.

You may also read!

Thaçi: Rama ishte brilant në Berlin, Haradinaj i paedukatë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, nuk resht së falënderuari dhe së thururi elozhe kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama. Pasi

Read More...

Tahiri: Albin Kurtin e tmerron ideja se autor i kësaj nisme për krijimin e Tribunalit është Kadri Veseli

Albin Kurtit nuk i pengon ideja e Tribunalit, por pse kjo ide është e Kadri Veselit. Kështu ka shkruar

Read More...

Politikani serb: Pavarësia e Kosovës është e pakthyeshme

Kryetari i Partisë Liberale Serbe (LDP), Cedomir Jovanovic, shtoi edhe se për këtë punë qeverisë serbe duhet të ju

Read More...

Mobile Sliding Menu