Halima Aden, modelja me perçe që “sfidon” SHBA-në

In Jetë/Stil

Halima Aden doli e dyta në konkursin e bukurisë, Miss Minnesota por për 19-vjecaren me origjinë nga Somalia ishte një fitore. Halima në këtë konkurs bukurie solli një imazh ndryshë të femrës, asaj të veshur me perçe.

Ajo nuk kishte shkuar për të fituar Miss Minnesotan, por për t’i treguar të gjithëve se mund të sfilosh edhe duke pasur respekt për traditat fetare, cilado qofshin ato.

19-vjecarja ka lindur në një kamp refugjatësh dhe në moshë fare të vogël u transferua në St. Cloud, Minnesota. Gjatë sfilatës së kostumeve të banjës, ajo veshi burkini, ndërsa në finale kishte veshur një fustan blu dhe një vello të verdhë të gjatë.


3ad59fd200000578-3978174-halima_aden_poses_for_the_audience_during_the_miss_minnesota_usa-a-34_1480368256903
3ad59fc600000578-3978174-halima_aden_wears_smiles_as_she_walks_out_onto_the_stage_for_the-a-39_14803682571453ad59fda00000578-3978174-halima_aden_wears_a_burkini_while_competing_in_the_preliminary_b-a-24_14803682563573ad59fea00000578-3978174-halima_aden_wears_a_burkini_while_competing_in_the_preliminary_b-a-27_14803682565573ad3ee5000000578-3978174-halima_aden_middle_in_back_stands_with_other_contestants_while_c-a-31_14803682567383ad3e60200000578-3978174-halima_aden_wears_a_hijab_and_gown_while_competing_in_the_prelim-a-28_14803682566313ad3052300000578-3978174-_i_just_want_to_go_on_as_myself_aden_told_the_star_tribune_when_-a-32_1480368256837Miss Minnesota USA Muslim Contestant

You may also read!

Hajnat i vjedhin 2 mijë euro në një Xhami

Rreth 2 mijë euro raportohet se janë vjedhur në brendi të objektit të Bashkësisë Islame në Gjilan. VIDEO Ankuesi

Read More...

LDK me reagim të ashpër ndaj deputetit Bekë Berisha

Lidhja Demokratike e Kosovës, ka reaguar ashpër ndaj deputetit të AAK-së, Bekë Berisha. Ku ky i fundit në një

Read More...

Barcelona përsëri pa Leo Messin

Në fundjavë, Ernesto Valverde deklaroi se do ta pushojë Lionel Messin kurdo që i vjen rasti dhe tani ai

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu