Hamza, Ujkani dhe Preteni, kandidatë për kryetar të PDK-së në Mitrovicë

In Kosova, Lajme

Ministri i Financave, Bedri Hamza, profesori i Fakultetit Juridik në Universitetin e Prishtinës, Bashkim Preteni, si dhe Eset Ujkani, kanë paraqitur kandidaturën e tyre për kryetar të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), dega në Mitrovicë.

Ata kandidaturat e tyre i kanë paraqitur sot në mbledhjen e kryesisë, cila u mbajt në selinë e PDK-së në Mitrovicë.

Një zyrtar i kësaj partie në Mitrovicë, i ka thënë KosovaPress-it se në zgjedhjet e brendshme që do të organizohen gjatë ditëve në vijim, pritet garë interesante, ndërsa PDK-ja do të dalë edhe më e konsoliduar për të marrë përgjegjësi të reja për drejtimin e qytetit të Mitrovicës.

Ndryshe, zgjedhjet e brendshme në këtë degë do të mbahen më 28 prill.

You may also read!

Thaçi: Rama ishte brilant në Berlin, Haradinaj i paedukatë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, nuk resht së falënderuari dhe së thururi elozhe kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama. Pasi

Read More...

Tahiri: Albin Kurtin e tmerron ideja se autor i kësaj nisme për krijimin e Tribunalit është Kadri Veseli

Albin Kurtit nuk i pengon ideja e Tribunalit, por pse kjo ide është e Kadri Veselit. Kështu ka shkruar

Read More...

Politikani serb: Pavarësia e Kosovës është e pakthyeshme

Kryetari i Partisë Liberale Serbe (LDP), Cedomir Jovanovic, shtoi edhe se për këtë punë qeverisë serbe duhet të ju

Read More...

Mobile Sliding Menu