Haradinaj për vizitën në SHBA: Kemi marrë mesazh të fuqishëm nga SHBA për përkrahjen e Kosovës

In Kosova, Lajme

Në mbledhjen e njëzetenëntë të qeverisë së Kosovës, mes të tjerash Haradinaj ka treguar lidhur me vizitën e tij në SHBA.
Ai ka thënë për kabinetin qeveritar se delegacioni nga Kosova ka pasur takime të rëndësishme, dhe ka marrë mesazhe se SHBA do të mbështet Kosovën që të ecë përpara.

“Kryeministri Ramush Haradinaj, ka njoftuar kabinetin qeveritar për vizitën në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, të cilën e ka vlerësuar të suksesshme. Delegacioni i Kosovës ka pasur takime të rëndësishme dhe ka marr një mesazh të fuqishëm të autoriteteve të Shteteve të Bashkuara të Amerikës se do të vazhdojë përkrahja dhe mbështetja e ecjes së Kosovës përpara”, thuhet në komunikatën e lëshuar nga Zyra e Kryeministrit.

You may also read!

Lajm i rënd në Vushtrri

Në njërin nga lokalet gjatë kohës së ndaljes së energjisë elektrike, duke e ndezur gjeneratorin njëri nga punëtorët e

Read More...

Putin nuk bën punë, serbët lëshohen në Beograd kundër Vuçiç

Mijëra veta parakaluan rrugëve të Beogradit në protestat kundër, siç thuhet, sundimit autokratik të presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç.

Read More...

Ndihmon të gjithë, por cila është paga që merr Halil Kastrati

Humanisti, Halil Kastrati ka treguar se a paguhet në shoqatën “Jetimat e Ballkanit”, me të cilën ai i ndihmon

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu