Haradinaj: Roli i Caritas-it i jashtëzakonshëm në kujdesin shëndetësor

In Kosova, Lajme

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka pritur në takim përfaqësues të Caritas-it evropian, të pritë nga Don Viktor Sopi.

Haradinaj ka thënë se Qeveria do të vazhdojë mbështetjen e programeve të përbashkëta të Caritas me komunat e Kosovës, që përfshijnë ofrimin e shërbimeve mjekësore në shtëpi dhe punësimin e qindra mjekëve praktikantë e punëtorëve tjerë shëndetësor.

Postimi i plotë:

Roli i Caritas Kosova në komponentën sociale në shërbim të komunitetit është i jashtëzakonshëm, veçmas në aspektin e kujdesit shëndetësor. Prita sot përfaqësuesit e kësaj organizate humanitare, si pjesë e Caritas-it europian, prirë nga Don Viktor Sopi, me të cilët u pajtuam që projektet e tyre forcojnë shërbimet e komunave. Qeveria do të vazhdojë mbështetjen e programeve të përbashkëta të Caritas me komunat e Kosovës, që përfshijnë ofrimin e shërbimeve mjekësore në shtëpi dhe punësimin e qindra mjekëve praktikantë e punëtorëve tjerë shëndetësor.

You may also read!

Solskjaer tregon se si do ta inspirojë skuadrën për ndeshjen ndaj Barcës

Trajneri i Manchester United, Ole Gunnar Solskjaer, do të ketë punë të vështirë gjatë së martës. Norvegjezit i duhet

Read More...

6 dallimet që tregojnë nëse mbushësi është origjinal apo fals

Nganjëherë shtë shumë e vështirë të dallohet një mbushës origjinal nga ai fals. Janë disa elemente që e bëjnë

Read More...

Ministri Tahiri: Tani e tutje janë në fuqi masat e ashpra kundër korrupsionit

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka njoftuar qytetarët për masat e reja dhe ka ftuar ata që të respektojnë

Read More...

Mobile Sliding Menu