Haradinaj thotë se taksa ishte propozuar edhe nga ish-ministri Bajram Hasani

In Kosova, Lajme

Kryeministri Ramush Haradinaj ka folur sërish për vendimin e Qeverisë së Kosovës për taksën 100 për qind ndaj produkteve të Serbisë, dhe qëndrimin e tij për këtë vendim se njëherë duhet të ndodh një kontratë ku parashihet njohja nga Serbia për ta suspenduar taksën.

Kryeministri në RTV Dukagjini ka thënë se ideja për taksën ka qarkulluar edhe më herët por që është diskutuar brenda partnerëve të koalicionit, para se të merret si vendim në Qeveri.

“Taksa ka qenë e ideuar si veprim edhe më herët, para se të merrej vendimi”, ka thënë ai.

Haradinaj ka thënë se për t’i vënë taksë Serbisë është propozuar në Qeveri edhe nga ish-ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani.

Haradinaj ka thënë se ky vendim duhet të kuptohet si vendim i kryetarit të Qeverisë, pasi sipas tij ai është kryeministër i të gjithë partnerëve të koalicionit. “Është vendim i kryetarit të Qeverisë”, ka thënë Haradinaj

You may also read!

Nuk ndalen rrahjet: Tani në një tjetër nëndegë kapen mes veti anëtarët e LDK’së

Rrahjet dhe përplasjet brenda Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) nuk kanë të ndalur, tani në një degë tjetër të

Read More...

Më ndryshe se në liri, shikoni si pritet iftari në burgun e Smrekonicës

Posa afron koha e iftarit, kuzhina e Qendrës Korrektuese të Smrekonicës fillon të mbushet. Të burgosurit këtu të cilët

Read More...

PDK më e votuara nga partitë shqiptare në katër komunat e veriut

Zgjedhjet për kryetarin e komunës, në katër komunat e veriut, të mbajtura sot, me kandidatët e saj, Gonxhe Çaushi

Read More...

Mobile Sliding Menu