Hoxhaj falënderon NATO’n për mbështetjen ndaj ushtrisë së Kosovës

In Kosova, Lajme

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka takuar drejtorin e Ekipit Këshillues dhe Ndërlidhës të NATO-së – NALT, Uwe Becker, me të cilin kanë diskutuar për sigurinë dhe cështjet politike në Kosovë dhe në Ballkanin Perëndimor.

Hoxhaj ka falënderuar NATO-në për mbështetjen dhënë ushtrisë së Kosovës. Ai tha se Kosova është e përkushtuar për vazhdim të bashkëpunim me këtë organizatë, ndërkohë që punon për t’u bërë pjesë e familjes euro-atlantike.

“Shkëmbim shumë i mirë me Uëe Becker, drejtorin e Ekipit Këshillues dhe Ndërlidhës të NATO-së – NALT, për sigurinë dhe cështjet politike në Kosovë dhe në Ballkanin Perëndimor. U jemi shumë mirënjohës për mbështetjen ndaj ushtrisë së Kosovës ndërsa jemi të përkushtuar ta vazhdojmë bashkëpunimin me NATO-në, ndërkohë që punojmë për t’u bërë pjesë e familjes euro-atlantike”, tha Hoxhaj .

You may also read!

Nuk ndalen rrahjet: Tani në një tjetër nëndegë kapen mes veti anëtarët e LDK’së

Rrahjet dhe përplasjet brenda Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) nuk kanë të ndalur, tani në një degë tjetër të

Read More...

Më ndryshe se në liri, shikoni si pritet iftari në burgun e Smrekonicës

Posa afron koha e iftarit, kuzhina e Qendrës Korrektuese të Smrekonicës fillon të mbushet. Të burgosurit këtu të cilët

Read More...

PDK më e votuara nga partitë shqiptare në katër komunat e veriut

Zgjedhjet për kryetarin e komunës, në katër komunat e veriut, të mbajtura sot, me kandidatët e saj, Gonxhe Çaushi

Read More...

Mobile Sliding Menu