Humanisti Halil Kastrati vlerëson lart deputetin Mergim Lushtaku (VIDEO)

In Kosova, Lajme

Në një iftar të shtruar në Skenderaj nga deputeti Mergim Lushtaku, ishin të ftuar figura të rëndësishme publike të Kosovës.

Në një fjalë rasti, në mesin e këtyre figurave ishte edhe humanisti Halil Kastrati, i cili e vlerësoi lart deputetin Lushtaku.

Ai ndër të tjera theksoi: “Mergim plot nder dhe respekt, per ty edhe jam këtu. Jam këtu te Mergimi me të vetmen arsye. Ndoshta pse na (v.j. Jetimat e Ballkanit) jemi këtu është meritë edhe e atij. Ai ka ditë me na këshillu, e shumë shpresoj që ka me arrit edhe vet në rrugën që e ka nis në politikë, majat e suksesit. Njerëz si Mergimi i duhen këtij vendi edhe kur është kon nevoja me kon bashkë, kemi ditë me kon bashkë”.

Shihni videon e plotë:

You may also read!

Ramiz Kelmendi i tregon LDK’së se si t’i evitojë përleshjet

Kohëve të fundit në Kuvendet Zgjedhore të LDK-së janë shënuar disa incidente. E lidhur me këto ngjarje ka reaguar

Read More...

Haradinaj falënderon Granit Xhakën e Mitot Rashicën për ndeshjen në Stadiumin e Prishtinës

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj është deklaruar për ‘Lojën e Yjeve’ e cila u zhvillua sonte në stadiumin e

Read More...

PDK nesër zgjedh kryetarin, a do të ketë kundërkandidat Kadri Veseli?

Partia Demokratike e Kosovës nesër mban Konventën e nëntë zgjedhore me ç’rast pritet të zgjidhet kryetari i partisë dhe

Read More...

Mobile Sliding Menu