Ish-trajneri i Real Madridit: Jam 70 vjeç por kurrë në jetë s’kam parë lojtar më të mirë se Messi

In Sport

John Benjamin Toshcak, trajneri uellsian me një CV të pasur që përfshinë edhe kohën kur ai e udhëhoqi Real Madridin në dy periudha, ka thënë se Lionel Messi është shumë më i mirë se futbollistët e tjerë.

Duke folur për Radio Marca para El Clasicos së mërkurës mbrëma mes Barcelonës dhe Real Madridit në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit, Toshack tha se gjatë karrierës së tij në futboll nuk ka parë lojtar më të mirë se Lionel Messi, transmeton Gazeta Express.

“Kam parë shumë futbollistë, por askush nuk është si Messi. Ai është gjithmonë i pari, pastaj vijnë të tjetër”, tha Toshack.

Ai beson se çfarë superylli argjentinas bën në fushë, tjerët mund të bëjnë vetëm në videolojën Playstation.

“Messi bën gjëra që bëhen vetëm në Playstation. E shoh çdo gjë që e bën ai, dhe nuk ka diçka që nuk më pëlqen rreth tij”, shtoi ai

You may also read!

Thaçi: Rama ishte brilant në Berlin, Haradinaj i paedukatë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, nuk resht së falënderuari dhe së thururi elozhe kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama. Pasi

Read More...

Tahiri: Albin Kurtin e tmerron ideja se autor i kësaj nisme për krijimin e Tribunalit është Kadri Veseli

Albin Kurtit nuk i pengon ideja e Tribunalit, por pse kjo ide është e Kadri Veselit. Kështu ka shkruar

Read More...

Politikani serb: Pavarësia e Kosovës është e pakthyeshme

Kryetari i Partisë Liberale Serbe (LDP), Cedomir Jovanovic, shtoi edhe se për këtë punë qeverisë serbe duhet të ju

Read More...

Mobile Sliding Menu