Januzaj: Van Gal ma “vrau” karrierën

In Futboll, Sport

Mesfushori shqiptar, Adnan Januzaj ka theksuar se ish-trajneri i tij te Manchester United, Luis Van Gal ishte arsyeja kryesore që karriera e tij mori tatëpjetën. Ai shprehet se trajneri holandez i’a “vrau” karrierën pasi nuk i dha hëpësira në skuadër. “Van Gaal nuk më la shumë hapësira për të menduar se mund të kisha të ardhme aty. Isha i ri dhe, si i tillë, trajneri duhej të më linte të luaja i qetë dhe të më besonte.

Fatkeqësisht, Van Gaal nuk e bëri këtë, duke ma vështirësuar shumë sezonin. Ndryshe isha me David Moyes, pasi ai më besoi që në fillim dhe më jepte mundësi të luaja. E kuptova që me ardhjen e Van Gaal karriera ime nuk po progresonte më, kuptova që ai ma ‘vrau’ karrierën”, tha Adnan Januzaj i cili nuk është grumbulluar më as me kombëtaren e Belgjikës.

You may also read!

Lajm i rënd në Vushtrri

Në njërin nga lokalet gjatë kohës së ndaljes së energjisë elektrike, duke e ndezur gjeneratorin njëri nga punëtorët e

Read More...

Putin nuk bën punë, serbët lëshohen në Beograd kundër Vuçiç

Mijëra veta parakaluan rrugëve të Beogradit në protestat kundër, siç thuhet, sundimit autokratik të presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç.

Read More...

Ndihmon të gjithë, por cila është paga që merr Halil Kastrati

Humanisti, Halil Kastrati ka treguar se a paguhet në shoqatën “Jetimat e Ballkanit”, me të cilën ai i ndihmon

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu