Juventusi pa shtatë lojtarë në derbin lokal ndaj Torinos

In Futboll, Sport

Kampioni i Serie A, Juventusi do duhet ta luajë ‘Derby della Mole’ ndaj Torinos pa shtatë futbollistët kryesor.

Juve, që u shpall edhe matematikisht kampion në Itali, po përballet me krizën e lëndimeve të shumta.

Alex Sandro dhe Daniele Rugani janë dy nga shtatë lojtarët që nuk do jenë pjesë e skuadrës së ‘Bardhezinjëve’ ndaj Torinos.

Listës së mungesave i shtohet edhe Mattia Perin, Sami Khedira, Paulo Dybala, Douglas Costa dhe Mario Mandzukic që nuk do jenë pjesë e skuadrës për shkak lëndimeve.

Skuadra e plotë që udhëton në Torino: Szczesny, Pinsoglio, Del Favero; De Sciglio, Chiellini, Caceres, Barzagli, Bonucci, Cancelo, Spinazzola; Pjanic, Matuidi, Emre Can, Matheus, Nicolussi Caviglia; Ronaldo, Cuadrado, Kean, Bernardeschi.

You may also read!

Thaçi: Rama ishte brilant në Berlin, Haradinaj i paedukatë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, nuk resht së falënderuari dhe së thururi elozhe kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama. Pasi

Read More...

Tahiri: Albin Kurtin e tmerron ideja se autor i kësaj nisme për krijimin e Tribunalit është Kadri Veseli

Albin Kurtit nuk i pengon ideja e Tribunalit, por pse kjo ide është e Kadri Veselit. Kështu ka shkruar

Read More...

Politikani serb: Pavarësia e Kosovës është e pakthyeshme

Kryetari i Partisë Liberale Serbe (LDP), Cedomir Jovanovic, shtoi edhe se për këtë punë qeverisë serbe duhet të ju

Read More...

Mobile Sliding Menu