Kadri Veseli, vendos sot për seancën e jashtëzakonshme

In Kosova, Lajme

Sot Kryetari i Kuvendi te Kosovës, Kadri Veseli do të mbledhë Kryesinë.

Kjo për vendosjen e mbajtjes së seancës së jashtëzakonshme lidhur me rastin e abuzimit seksual të 16 vjeçares në Drenas.

Kjo u bë me kërkesë të 40 deputetëve.

Ndërkaq në lidhje me të njëjtin rast gjatë ditës së djeshme është protestuar në Prishtinë, ku të pranishme në këtë protest kanë qenë edhe gratë deputete.

You may also read!

Thaçi: Rama ishte brilant në Berlin, Haradinaj i paedukatë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, nuk resht së falënderuari dhe së thururi elozhe kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama. Pasi

Read More...

Tahiri: Albin Kurtin e tmerron ideja se autor i kësaj nisme për krijimin e Tribunalit është Kadri Veseli

Albin Kurtit nuk i pengon ideja e Tribunalit, por pse kjo ide është e Kadri Veselit. Kështu ka shkruar

Read More...

Politikani serb: Pavarësia e Kosovës është e pakthyeshme

Kryetari i Partisë Liberale Serbe (LDP), Cedomir Jovanovic, shtoi edhe se për këtë punë qeverisë serbe duhet të ju

Read More...

Mobile Sliding Menu