KEDS-i me reduktime të ashpëra të rrymës në Vushtrri

In Lajme

Ka një javë që Vushtrria, po përballen me mungesë të madhe të energjisë elektrike. Reduktimet e gjata pa ndonjë orar të caktuar kanë vështirsuar jetën e qytetarëve, si dhe u kanë krijuar probleme të mëdha bizneseve, sidomos të atyre prodhuese.

 Gjendje më e rëndë me energji elektrike tregohet të jetë në në zonën industriale.
“Tash e disa ditë në komunën e Vushtrrisë KEDS-i po aplikon reduktime të shpeshta dhe të gjata dhe jo vetëm në orët e mbrëmjes, por edhe gjatë terë ditës. Zakonisht aplikohet reduktimi i rrymës 3 orë me rrymë dhe 3 orë pa rrymë. Pasojat e reduktimeve të shpeshta të rrymës po i vuajnë jo vetëm ekonomitë familjare, por edhe bizneset”, ka thënë një prodhues i Vushtrrisë për Viciana.info.

Edit

You may also read!

Hajnat i vjedhin 2 mijë euro në një Xhami

Rreth 2 mijë euro raportohet se janë vjedhur në brendi të objektit të Bashkësisë Islame në Gjilan. VIDEO Ankuesi

Read More...

LDK me reagim të ashpër ndaj deputetit Bekë Berisha

Lidhja Demokratike e Kosovës, ka reaguar ashpër ndaj deputetit të AAK-së, Bekë Berisha. Ku ky i fundit në një

Read More...

Barcelona përsëri pa Leo Messin

Në fundjavë, Ernesto Valverde deklaroi se do ta pushojë Lionel Messin kurdo që i vjen rasti dhe tani ai

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu