Këshilltari i kryeministrit Haradinaj që ka orë të vlefshme 20 mijë euro

In Kosova, Lajme

Eroll Belegu, këshilltari i kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinajt ka vlerësuar se posedon një orë dore në vlerë të 20 mijë eurove, të cilën e ka siguruar nga bizneset e tij, transmeton Gazeta Metro.

Belegu po ashtu, në deklarimin e tij ka thënë se nga biznesi ka edhe disa pasuri të tjera të luajtshme. Ai ka përmendur edhe një veturë të tipit Mercedes në vlerë të 35 mijë eurove.

Këshilltari i kryeministrit ka potencuar se ka edhe piktura në vlerë të 5 mijë eurove.

Belegu përveç mercedesit ka edhe një veturë tjetër të vitit 2018. Ka përmendur se veturën e dytë të tipit Nissa në vlerë të 30 mijë eurove është e fëmijëve të tij.

Këshilltari i kryeministrit si pasuri të paluajtshme ka deklaruar edhe dy shtëpi në rezidencën Marigona. Njërën në vlerë të 600 mijë eurove dhe tjetrën në vlerë të 170 mijë eurove. Në pronësi të Belegut është edhe një banesë tjetër për të cilën thotë se nuk e ka paguar ende.

You may also read!

Ramiz Kelmendi i tregon LDK’së se si t’i evitojë përleshjet

Kohëve të fundit në Kuvendet Zgjedhore të LDK-së janë shënuar disa incidente. E lidhur me këto ngjarje ka reaguar

Read More...

Haradinaj falënderon Granit Xhakën e Mitot Rashicën për ndeshjen në Stadiumin e Prishtinës

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj është deklaruar për ‘Lojën e Yjeve’ e cila u zhvillua sonte në stadiumin e

Read More...

PDK nesër zgjedh kryetarin, a do të ketë kundërkandidat Kadri Veseli?

Partia Demokratike e Kosovës nesër mban Konventën e nëntë zgjedhore me ç’rast pritet të zgjidhet kryetari i partisë dhe

Read More...

Mobile Sliding Menu