Kjo është shqiptarja që do ta përfaqësojë Suedinë në Eurovizion (Video)

In Jetë/Stil

Adrijana Krasniqi, e lindur në vitin 1997, është këngëtare që jeton në Suedi.

Ajo është në mesin e 28 artistëve që janë pjesë e gjysmëfinaleve në Melodifestivalen – Festivalin në Suedi prej ku del edhe fituesi që përfaqëson Suedinë në Eurovizion.

Adrijana është njëra nga pjesëmarrëset në këtë garë. Ajo jeton në Rottne të Suedisë, ndërsa debuton në këtë festival.

Adrijana do të këndojë në gjysmëfinalen e parë të Melodifestivalen, me këngën “Amare”, të cilën e ka shkruar vetë. Adrijana është me origjinë nga Maqedonia ndërsa vitin tjetër planifikon ta publikojë albumin e saj të parë, shkruan KultPlus.

Paraqitja e saj do të bëhet me 4 shkurt ndërsa finalja e Melodifestivalen mbahet me 11 mars 2017.

Një fitore e mundshme në Melodifestivalen asaj i mundëson përfaqësimin e Suedisë në Eurovizionin e vitit tjetër.

You may also read!

Hajnat i vjedhin 2 mijë euro në një Xhami

Rreth 2 mijë euro raportohet se janë vjedhur në brendi të objektit të Bashkësisë Islame në Gjilan. VIDEO Ankuesi

Read More...

LDK me reagim të ashpër ndaj deputetit Bekë Berisha

Lidhja Demokratike e Kosovës, ka reaguar ashpër ndaj deputetit të AAK-së, Bekë Berisha. Ku ky i fundit në një

Read More...

Barcelona përsëri pa Leo Messin

Në fundjavë, Ernesto Valverde deklaroi se do ta pushojë Lionel Messin kurdo që i vjen rasti dhe tani ai

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu