Krasniqi thotë se VV e konsideron Albinin profet: Ata më shumë duan t’i dalin fjalët atij, se të mirën e Kosovës

In Kosova, Lajme

Deputeti i Partisë Socialdemokrate me emrin Frashër Krasniqi ka folur në Kuvend ku po diskutohet Projektligji për Dialogun i prezantuar nga Enver Hoxhaj, zëvendëskryeministër.

Krasniqi ka kritikuar LDK-në dhe LVV-në se në të vërtetë duan që Thaçi të shkojë në dialog i vetëm, në mënyrë që ta legjitimojnë pozicionin e tyre politik.

Në veçanti, Krasniqi e ka sulmuar Vetëvendosjen të cilën e ka quajtur sekt që kryetarin e saj, Albin Kurtin, e konsideron “profet”.

“Më me rëndësi për VV-në është që t’i dalin fjalët Albin Kurtit, se të arrihet diçka e mirë për vendin.” –ka dekluarar z.Krasniqi. 

You may also read!

Thaçi: Rama ishte brilant në Berlin, Haradinaj i paedukatë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, nuk resht së falënderuari dhe së thururi elozhe kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama. Pasi

Read More...

Tahiri: Albin Kurtin e tmerron ideja se autor i kësaj nisme për krijimin e Tribunalit është Kadri Veseli

Albin Kurtit nuk i pengon ideja e Tribunalit, por pse kjo ide është e Kadri Veselit. Kështu ka shkruar

Read More...

Politikani serb: Pavarësia e Kosovës është e pakthyeshme

Kryetari i Partisë Liberale Serbe (LDP), Cedomir Jovanovic, shtoi edhe se për këtë punë qeverisë serbe duhet të ju

Read More...

Mobile Sliding Menu