Kryeministri i Malit të Zi: Demarkacioni është çështje e mbyllur, s’ka Arbitrazh

In Kosova, Lajme

Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq thotë se vendi që ai drejton nuk ka çështje të hapura me Kosovën. Kështu, sa për dërgimin e demarkacionit në Arbitrazh Markoviq thotë se kjo është e pamundur.

“Jo, jo. Arbitrazhi nuk është i mundur”, tha Markoviq për televizionin publik të Kosovës.

‘Bëjë ftesë që parlamenti i Kosovës në afatin më të shkurtër të ratifikojë marrëveshjen dhe të hapen të gjitha perspektivat për Kosovën, Malin e Zi dhe tërë regjionin”, theksoi ai.

Markoviq tha se në Kosovë po vjen me ftesë të kryeministrit Haradinajt dhe se në agjendë kanë thellimin e bashkëpunimit në mes të dy vendeve.

‘Do të tentojmë të gjejmë përgjigje më të mira për të gjitha çështjet që janë në interes të të dyja shteteve”, tha Markoviq.

Të martën Markoviq do të vizitojë Kosovën.

You may also read!

Hajnat i vjedhin 2 mijë euro në një Xhami

Rreth 2 mijë euro raportohet se janë vjedhur në brendi të objektit të Bashkësisë Islame në Gjilan. VIDEO Ankuesi

Read More...

LDK me reagim të ashpër ndaj deputetit Bekë Berisha

Lidhja Demokratike e Kosovës, ka reaguar ashpër ndaj deputetit të AAK-së, Bekë Berisha. Ku ky i fundit në një

Read More...

Barcelona përsëri pa Leo Messin

Në fundjavë, Ernesto Valverde deklaroi se do ta pushojë Lionel Messin kurdo që i vjen rasti dhe tani ai

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu