Lampard do të marr drejtimin e Chelseat

In Futboll, Sport

Frank Lampard do të marrë përsipër si menaxher të ri të Chelsea, sipas raporteve në Itali.

Blues pritet të shkarkojnë Maurizio Sarrin këtë verë, edhe nëse ai e fiton Europa Leaguen me një fitore ndaj Arsenalit.

Sipas “Sport Mediaset” , Lampard do të kthehet për të menaxhuar klubin e tij të mëparshëm pas përvojës të tij mbresëlënës me Derby, shkruan Indeksonline.

Sarri e ka udhëhequr klubin në katër më të mirët dhe i ka dërguar ata në Kupën Carabao dhe në finalen e Europa League këtë sezon.

Por pronari i Chelseat, Roman Abramovich pritet ta shkarkoj atë, sepse ai ka një raport të dobët me tifozët.

Lampard do të mirëpritej me krahë hapur nga tifozët në Stamford Bridge pasi kaloi 13 vjet të lavdishme me ta si një lojtar.

Ai bëri 648 paraqitje për Blues dhe është ende golashënuesi kryesor i klubit me 211 gola.

You may also read!

Veseli sërish kryetar i PDK’së, pa asnjë votë kundër dhe asnjë abstenim

Pa asnjë votë kundër dhe asnjë abstenim, Kadri Veseli është rizgjedhur kryetar i PDK’së edhe për një mandat, sot

Read More...

Trump e sulmon sërish kryetarin e Londrës: Je turpi i kombit

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, e ka kritikuar përsëri kryetarin e Londrës, Sadiq Khan, duke e quajtur

Read More...

Dy ditë pasi Avdullah Hoti tha se në LDK ka kaluar koha e rrahjeve: Krisin karriget dhe grushtet

Lidhja Demokratike e Kosovës, e cila këto ditë po mban procesin e brendshëm zgjedhor, është duke u përballur me

Read More...

Mobile Sliding Menu