Menuja 7 ditore për detoksifikimin e trupit nga sheqeri. Humbisni plot 14 kilogramë!

In Shendeti

Sheqeri është shumë i dëmshëm për shëndetin tonë. Në rast se ju pëlqejnë të konsumoni ëmbëlsira të mbushura me sheqer ose produkte të tjera që e kanë sheqerin në sasi të konsiderueshme atëherë është mirë të mendoheni dy here. Pasi sheqeri i tepërt ju shkakton shtim në peshë, rrudha dhe humbje energjie.

Menuja 7 ditore për t’u detoksifikuar nga sheqeri:

Dita e parë

Mëngjesi: Omletë me spinaq dhe djathë.

Pas mëngjesit: Konsumoni disa bajame

Dreka: Sallatë me speca të kuq

Darkë: Pulë të pjekur me spinaq dhe sallatë me domate, djathë feta dhe kastravec.

Pas darke: Djathë rikota me yndyrë të ulët.

Dita e dytë

Mëngjesi: Omletë me domate të thara

Pas mëngjesit: Konsumoni disa bajame

Drekë: Pulë, spinaq dhe speca

Pas drekës: Perime në furrë me salcë spinaqi

Darkë: Spinaq të marinuar, speca, kërpudha dhe mish pule.

Pas darke: Shkopinj djathi

Dita e tretë

Mëngjesi: Smoothie proteinik me gjalpë kikiriku

Pas mëngjesit: 3 vezë të ziera, vetëm të bardhat

Drekë: Një sallatë me kastravec, domate, speca të ëmbël, sallatë jeshile me uthull dhe vaj ulliri.

Pas drekës: Omletë me djathë feta

Darkë: Supë me perime dhe pulë të skuqur me disa erëza të freskëta.

Pas darke: Puding me vanilje, pa sheqer

Dita e katërt

Mëngjes: Omletë Santa fe

Pas mëngjesit: Shkopinj djathi.

Drekë: Sallatë me pulë dhe majdanoz .

Pas drekë: Selino me gjalpë kikiriku.

Darkë: Kunguj me djathë.

Ditë e pestë

Mëngjes: Omletë santa fe.

Pas mëngjesit: Perime të pjekura të shoqëruara me salcë me djathë.

Drekë: Sallatë me domate, kastravec, speca të ëmbël me uthull dhe vaj ulliri dhe supë.

Pas drekës: Sallatë me djathë feta, domate dhe kastraveca.

Darkë: Shkopinj djathi

Pas darkës: Puding me vanilje pa sheqer.

Dita e gjashtë

Mëngjesi: Kifle pa vezë

Pas mëngjesit: Perime të pjekura me salcë mesdhetare.

Dreka: Konsumoni shkopinj djathi si dhe sallatë italiane me fasule.

Darka: 3 vezë të ziera, vetëm të bardhat

Dita e shtatë

Mëngjesi: Omletë me kërpudha dhe spinaq.

Drekë: Makarona me kunguj dhe supë

Darkë: Puding me vanilje dhe fara kia.

You may also read!

Lajm i rënd në Vushtrri

Në njërin nga lokalet gjatë kohës së ndaljes së energjisë elektrike, duke e ndezur gjeneratorin njëri nga punëtorët e

Read More...

Putin nuk bën punë, serbët lëshohen në Beograd kundër Vuçiç

Mijëra veta parakaluan rrugëve të Beogradit në protestat kundër, siç thuhet, sundimit autokratik të presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç.

Read More...

Ndihmon të gjithë, por cila është paga që merr Halil Kastrati

Humanisti, Halil Kastrati ka treguar se a paguhet në shoqatën “Jetimat e Ballkanit”, me të cilën ai i ndihmon

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu