Mercedesi 60-vjeçar, kushton 1.5 milionë dollarë

In Tech

Modelet e vjetra shpeshherë mund të konsiderohen më të vlefshme nga kompanitë prodhuese të makinave sesa ato të rejat.

Së fundmi, kompania e famshme Mercedes-Benz ka ri-blerë një Coupe të modelit ‘300 SL’, prodhim i vitit 1954, i cili gjendej në njërën nga depot e makinave në Florida, që para një dekade, transmeton lajmi.net.

Vetura kishte kushtuar 11.000 dollarë atëbotë, ndërsa vetëm 1.400 sosh ishin prodhuar përgjatë viteve 1954-1963. Por, tanimë vetura kap shumën prej plot 1.5 milionë dollarësh.

”Ngjyra origjinale e veturës ishte e kaltër, së cilës do t’i nevojiten 2 vite për restaurim. /Lajmi.net/

You may also read!

Nuk ndalen rrahjet: Tani në një tjetër nëndegë kapen mes veti anëtarët e LDK’së

Rrahjet dhe përplasjet brenda Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) nuk kanë të ndalur, tani në një degë tjetër të

Read More...

Më ndryshe se në liri, shikoni si pritet iftari në burgun e Smrekonicës

Posa afron koha e iftarit, kuzhina e Qendrës Korrektuese të Smrekonicës fillon të mbushet. Të burgosurit këtu të cilët

Read More...

PDK më e votuara nga partitë shqiptare në katër komunat e veriut

Zgjedhjet për kryetarin e komunës, në katër komunat e veriut, të mbajtura sot, me kandidatët e saj, Gonxhe Çaushi

Read More...

Mobile Sliding Menu