Messi gati 600 gola me Barcelonën: “Çfarë të them për të… po i shijojmë magjitë e tij”

In Futboll, Sport

Valverde nuk gjen fjalë për të përshkruar magjikun Messin, para përballjes me Real Sociedadin.

42 ndeshje, 45 gola, 21 asistime – Lionel Messi po shijon një sezon fantastik me fanellën e Barcelonës, raporton Gazeta Express.

Kundër Real Sociedadit Messi do të kërkojë të arrijë shifrën e 600 golave me katalunasit. Në 679 paraqitje, ai ka shënuar 697 gola.

“Messi është në një formë fantastike, afër 600 golave me Barcelonën? Do të doja të kisha një shumëllojshmëri fjalësh, por çfarë mund të them për Leon… ai po thyen të gjitha rekordet, dhe të gjithë e dinë se ai do të vazhdojë të thyejë”, tha Valverde.

“Për shkak të kësaj, publiku gjithmonë pret diçka të veçantë prej tij dhe ata e marrin gjithmonë atë”.

“Ne e dimë se kush është Messi, çfarë do të thotë nga një këndvështrim global dhe e shijojmë atë çdo ditë”, shtoi Valverde.

You may also read!

Thaçi: Rama ishte brilant në Berlin, Haradinaj i paedukatë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, nuk resht së falënderuari dhe së thururi elozhe kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama. Pasi

Read More...

Tahiri: Albin Kurtin e tmerron ideja se autor i kësaj nisme për krijimin e Tribunalit është Kadri Veseli

Albin Kurtit nuk i pengon ideja e Tribunalit, por pse kjo ide është e Kadri Veselit. Kështu ka shkruar

Read More...

Politikani serb: Pavarësia e Kosovës është e pakthyeshme

Kryetari i Partisë Liberale Serbe (LDP), Cedomir Jovanovic, shtoi edhe se për këtë punë qeverisë serbe duhet të ju

Read More...

Mobile Sliding Menu