“Messi mund ta ndryshojë ndeshjen brenda një sekonde, është më i miri në histori”

In Futboll, Sport

Lionel Messi mund ta ndryshojë ndeshjen brenda një sekonde prandaj edhe është më i miri i të gjitha kohërave, sipas bashkëlojtarit të tij, Ivan Rakitic.

Messi, 30-vjeçar, është mbase lojtari më i mirë i të gjitha kohërave, pasi ka fituar pesë Topa të Artë dhe trofe të shumë me klubin, përfshirë tetë tituj në La Liga dhe katër në Ligë të Kampionëve, transmeton Express.

Rakitic e ka lartësuar bashkëlojtarin e vet të Barça, duke thënë se argjentinasi mund ta ndryshojë ndeshjen brenda momentit.

“Ai është pikë referimi. Loja jonë varet shumë në të. Ai nuk ka nevojë të flasë për të kuptuar, mjafton një gjest”, ka thënë Rakitic për Antena 3.

“Ai është më i miri në histori, që është në gjendje ta ndryshojë ndeshjen brenda sekondës. Ai është i turpshëm sepse e di se të gjithë e shikojnë”, shtoi kroati.

 

You may also read!

Hajnat i vjedhin 2 mijë euro në një Xhami

Rreth 2 mijë euro raportohet se janë vjedhur në brendi të objektit të Bashkësisë Islame në Gjilan. VIDEO Ankuesi

Read More...

LDK me reagim të ashpër ndaj deputetit Bekë Berisha

Lidhja Demokratike e Kosovës, ka reaguar ashpër ndaj deputetit të AAK-së, Bekë Berisha. Ku ky i fundit në një

Read More...

Barcelona përsëri pa Leo Messin

Në fundjavë, Ernesto Valverde deklaroi se do ta pushojë Lionel Messin kurdo që i vjen rasti dhe tani ai

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu