Mjalti dhe soda e bukës: Kura për sëmundjen më vdekjeprurëse në botë

In Shendeti

Një numër i konsiderueshëm anembanë globit vuajnë nga gjendja shëndetësore.

Trajtimet e sotme të kancerit janë shumë të shtrenjta, dhe gjithashtu të rrezikshme e joefektive në disa raste.

Përfitimet e pakufizuara mund të sigurohen nga soda e bukës dhe mjalti. Mjalti përdoret për shekuj me radhë për shkak të përfitimeve shëndetësore dhe vetive mjekësore.

Kombinimi i mjaltit me sodë buke së bashku mund të ofrojë përfitime shëndetësore të pakufizuara dhe të trajtojë një sërë sëmundjesh. Disa njerëz kanë provuar përzierjen e tyre dhe kanë thënë se është e shkëlqyer për trajtimin e kancerit.

Sode pjekjeje supozohet se ndalon procesin në rritje të qelizave. Nga ana tjetër, mjalti mban qelizat jo kanceroze të shëndetshme, si dhe forcon sistemin imunitar.

Për të luftuar gjendjen në fjalë, ju duhet të ndiqni udhëzimet e mëposhtme.

Përbërësit:

3 lugë mjaltë

1 lugë gjelle sode buke

Udhëzimet:

Në një tas të vogël vendosni një lugë gjelle sodë buke

Pastaj shtoni 3 lugë mjaltë dhe llokoçisni deri sa të arrini një pastë homogjene

Ngroheni pastën për disa minuta (1-2)

Për 30 ditë, merrni tri lugë për nga ky ilaç në baza ditore.

You may also read!

Veseli sërish kryetar i PDK’së, pa asnjë votë kundër dhe asnjë abstenim

Pa asnjë votë kundër dhe asnjë abstenim, Kadri Veseli është rizgjedhur kryetar i PDK’së edhe për një mandat, sot

Read More...

Trump e sulmon sërish kryetarin e Londrës: Je turpi i kombit

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, e ka kritikuar përsëri kryetarin e Londrës, Sadiq Khan, duke e quajtur

Read More...

Dy ditë pasi Avdullah Hoti tha se në LDK ka kaluar koha e rrahjeve: Krisin karriget dhe grushtet

Lidhja Demokratike e Kosovës, e cila këto ditë po mban procesin e brendshëm zgjedhor, është duke u përballur me

Read More...

Mobile Sliding Menu