Mourinho: Nuk shkoj te Juventusi, janë ekip i dorës së dytë

In Futboll, Sport

Tashmë i papunë, Jose Mourinho e ka shpeshtuar daljen nëpër intervista në televizionet më të njohura, ku gjithashtu luan edhe rolin e analistit.

Trajneri portugez i pyetur se cilat ekipe nuk do t’i udhëhiqte kurrë, ka dhënë një përgjigjet tejet interesante.

‘’Ekipet që nuk do t’i udhëhiqja kurrë? Juventusin dhe PSG’’, tha fillimisht Mourinho.

‘’Të dyja janë ekipe të dorës së dytë, të cilat nuk mund ta fitojnë kurrë Ligën e Kampionëve’’, potencoi ai.

Kujtojmë se Mourinho ishte pjesë e Inter në Serie A, me të cilët arriti të fitonte edhe tripletën e famshme të vitit 2010.

Pyetja tjetër interesante për të ishte edhe ajo për rivalin e tij kryesor Pep Guardiolan (26), i cili e kaloi me fitimin e titujve strategun portugez (25): ‘’Unë mund ta fitoja me Interin, Superkupën e Botërorin, por unë nuk luaj për numra’’.

You may also read!

Veseli sërish kryetar i PDK’së, pa asnjë votë kundër dhe asnjë abstenim

Pa asnjë votë kundër dhe asnjë abstenim, Kadri Veseli është rizgjedhur kryetar i PDK’së edhe për një mandat, sot

Read More...

Trump e sulmon sërish kryetarin e Londrës: Je turpi i kombit

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, e ka kritikuar përsëri kryetarin e Londrës, Sadiq Khan, duke e quajtur

Read More...

Dy ditë pasi Avdullah Hoti tha se në LDK ka kaluar koha e rrahjeve: Krisin karriget dhe grushtet

Lidhja Demokratike e Kosovës, e cila këto ditë po mban procesin e brendshëm zgjedhor, është duke u përballur me

Read More...

Mobile Sliding Menu