Musliu: Atdhedashuria e mërgimtarëve nuk i bën ata primitivë

In Kosova, Lajme

Konsullja e Përgjithshme e Kosovës në Frankfurt, Fatmire Musliu në emisionin Frontal në T7 ka folur edhe për deklarimet e një analisti në Kosovë i cili në një emision e quajti diasporën primitive.

Për Musliun kjo deklaratë përbën një ofendim direkt për mërgimtarët.

‘’Ka qenë një ofendim i hapur në adresë të mërgatës, sepse edhe nëse dikujt i pengon, diaspora është garantues socioekonomik për Kosovën. Unë nuk e di për çfarë diaspora flet analisti, ajo është shumë e integruar. Dashuria dhe përkushtimi për atdheun nuk janë çështje primitive. Një përqindje e madhe e fëmijëve tanë janë në studime në vendet e botës’’, është deklaruar Musliu.

Musliu po ashtu ka pohuar se po punojnë në krijimin e lehtësirave për shqiptarët që jetojnë në Gjermani dhe që kanë nevojë për shërbime administrative.

You may also read!

Thaçi: Rama ishte brilant në Berlin, Haradinaj i paedukatë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, nuk resht së falënderuari dhe së thururi elozhe kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama. Pasi

Read More...

Tahiri: Albin Kurtin e tmerron ideja se autor i kësaj nisme për krijimin e Tribunalit është Kadri Veseli

Albin Kurtit nuk i pengon ideja e Tribunalit, por pse kjo ide është e Kadri Veselit. Kështu ka shkruar

Read More...

Politikani serb: Pavarësia e Kosovës është e pakthyeshme

Kryetari i Partisë Liberale Serbe (LDP), Cedomir Jovanovic, shtoi edhe se për këtë punë qeverisë serbe duhet të ju

Read More...

Mobile Sliding Menu