Musliu: Atdhedashuria e mërgimtarëve nuk i bën ata primitivë

In Kosova, Lajme

Konsullja e Përgjithshme e Kosovës në Frankfurt, Fatmire Musliu në emisionin Frontal në T7 ka folur edhe për deklarimet e një analisti në Kosovë i cili në një emision e quajti diasporën primitive.

Për Musliun kjo deklaratë përbën një ofendim direkt për mërgimtarët.

‘’Ka qenë një ofendim i hapur në adresë të mërgatës, sepse edhe nëse dikujt i pengon, diaspora është garantues socioekonomik për Kosovën. Unë nuk e di për çfarë diaspora flet analisti, ajo është shumë e integruar. Dashuria dhe përkushtimi për atdheun nuk janë çështje primitive. Një përqindje e madhe e fëmijëve tanë janë në studime në vendet e botës’’, është deklaruar Musliu.

Musliu po ashtu ka pohuar se po punojnë në krijimin e lehtësirave për shqiptarët që jetojnë në Gjermani dhe që kanë nevojë për shërbime administrative.

You may also read!

Veseli sërish kryetar i PDK’së, pa asnjë votë kundër dhe asnjë abstenim

Pa asnjë votë kundër dhe asnjë abstenim, Kadri Veseli është rizgjedhur kryetar i PDK’së edhe për një mandat, sot

Read More...

Trump e sulmon sërish kryetarin e Londrës: Je turpi i kombit

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, e ka kritikuar përsëri kryetarin e Londrës, Sadiq Khan, duke e quajtur

Read More...

Dy ditë pasi Avdullah Hoti tha se në LDK ka kaluar koha e rrahjeve: Krisin karriget dhe grushtet

Lidhja Demokratike e Kosovës, e cila këto ditë po mban procesin e brendshëm zgjedhor, është duke u përballur me

Read More...

Mobile Sliding Menu