Nik Gjeloshaj, zgjedhet kryetar i komunës së Tuzit

In Lajme, Rajoni

Është zgjedhur kryetari i Tuzit.

Në seancën e Kuvendit komunal të mbajtur sot, Nik Gjeloshaj nga Alternativa Shqiptare u zgjodh Kryetar i parë i Komunës së plotë të Tuzit.

Në votim morën pjesë 22 këshilltarë dhe Gjeloshaj fitoi mbështetjen e 21 këshilltarëve të Forumit Shqiptar.

You may also read!

Veseli sërish kryetar i PDK’së, pa asnjë votë kundër dhe asnjë abstenim

Pa asnjë votë kundër dhe asnjë abstenim, Kadri Veseli është rizgjedhur kryetar i PDK’së edhe për një mandat, sot

Read More...

Trump e sulmon sërish kryetarin e Londrës: Je turpi i kombit

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, e ka kritikuar përsëri kryetarin e Londrës, Sadiq Khan, duke e quajtur

Read More...

Dy ditë pasi Avdullah Hoti tha se në LDK ka kaluar koha e rrahjeve: Krisin karriget dhe grushtet

Lidhja Demokratike e Kosovës, e cila këto ditë po mban procesin e brendshëm zgjedhor, është duke u përballur me

Read More...

Mobile Sliding Menu