Nuk ndalen rrahjet: Tani në një tjetër nëndegë kapen mes veti anëtarët e LDK’së

In Lajme

Rrahjet dhe përplasjet brenda Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) nuk kanë të ndalur, tani në një degë tjetër të kësaj partie në Mitrovicë ka pasur përleshje, transmeton Gazeta Metro.

Në nëndegën e kësaj partie në Shipol, situata ka dalë jashtë kontrolli, aty Kuvendi Zgjedhor ka nisur para disa minutash, por nuk janë lejuar të hyjnë përkrahësit e Faton Pecit.

Delegatët që e përkrahin Faton Pecin kanë mbetur në oborr, duke mos i lejuar të hyjnë, pasi kryetari i nëndegës së Shipolit e përkrahë Safet Kamberajn për kryetar të degës së LDK’së në Mitrovicë.

https://video.gjirafa.com/metro

Ndryshe, në degën LDK’së në qendër t1% Mitrovicës sot ka pasur përleshje mes delegatëve, aty është lënduar edhe një polic.

You may also read!

Ramiz Kelmendi i tregon LDK’së se si t’i evitojë përleshjet

Kohëve të fundit në Kuvendet Zgjedhore të LDK-së janë shënuar disa incidente. E lidhur me këto ngjarje ka reaguar

Read More...

Haradinaj falënderon Granit Xhakën e Mitot Rashicën për ndeshjen në Stadiumin e Prishtinës

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj është deklaruar për ‘Lojën e Yjeve’ e cila u zhvillua sonte në stadiumin e

Read More...

PDK nesër zgjedh kryetarin, a do të ketë kundërkandidat Kadri Veseli?

Partia Demokratike e Kosovës nesër mban Konventën e nëntë zgjedhore me ç’rast pritet të zgjidhet kryetari i partisë dhe

Read More...

Mobile Sliding Menu