Opozita shpall fitorën në Stamboll, e deklason Presidentin Erdogan

In Bota

Kandidati i Partisë Republikane, Ekrem Imamoglu, ka shpallur fitorën në garën për Stambollin.

Imamoglu është kandidat i partisë opozitare i cili ka mundur kundërshtarin e AK Parti, Binali Yildirim, kandidatin e partisë së presidentit Recep Tayyip Erdogan.

Rezultati i zgjedhjeve në Stamboll dhe qytete tjera kryesore të Turqisë janë kontestuar nga vetë Erdogan i cili ka kërkuar rinumërim në shumë qendra të votimit.

Partia e kreut të shtetit turk ka humbur Stambollin pas mbi 20-vjetësh.

You may also read!

Veseli sërish kryetar i PDK’së, pa asnjë votë kundër dhe asnjë abstenim

Pa asnjë votë kundër dhe asnjë abstenim, Kadri Veseli është rizgjedhur kryetar i PDK’së edhe për një mandat, sot

Read More...

Trump e sulmon sërish kryetarin e Londrës: Je turpi i kombit

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, e ka kritikuar përsëri kryetarin e Londrës, Sadiq Khan, duke e quajtur

Read More...

Dy ditë pasi Avdullah Hoti tha se në LDK ka kaluar koha e rrahjeve: Krisin karriget dhe grushtet

Lidhja Demokratike e Kosovës, e cila këto ditë po mban procesin e brendshëm zgjedhor, është duke u përballur me

Read More...

Mobile Sliding Menu