Paniku për shkak të rënies së Facebook-ut dhe Instagram-it, përdoruesit thirrën Policinë

In Tech

Facebook dhe Instagram kanë rënë që nga dje, ndërsa policët e Zelandës së Re kanë problem me përdoruesit e këtyre rrjeteve sociale.

Policia e Zelandës së re ka lëshuar një njoftim ku kërkojnë nga përdoruesit e rrjeteve sociale të mos i thërrasin për problemet që kanë nga rënia e Instagram-it dhe Facebook-ut.

“Fatkeqësisht s’mund të bëjmë asgjë për këtë, ju e dini, ata janë me bazë në Amerikë dhe ne jemi policë. Kështu që, ju lutem mos na thirrni të raportoni për këtë. Ju lutemi”, kanë shkruar nga Policia e Zelandës.

Një zëdhënës nga Policia e Australisë i ka thënë Daily Mail se policia nuk ka marrë thirrje dhe të gjithë njoftimet për rënien e Facebook-ut dhe të Instagram-it kanë qenë të dërguara në formë të shakasë.

Me probleme të këtyre dy rrjeteve sociale janë përballë përdoruesit e tyre në të gjithë botën dhe problemi akoma nuk është rregulluar.

You may also read!

Rama i vendosur : Teatri i ri Kombëtar do të ndërtohet!

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se nuk tërhiqet nga projekti për ndërtimi i Teatrit të ri Kombëtar. Në sesionin

Read More...

Trajneri i Bullgarisë ka vetëm fjalë të mira para ndeshjes me Kosovën

Petar Hubchev mendon se Bullgaria nuk do ta ketë aspak të lehtë kundër Kosovës në “Fadil Vokrri”. Kombetarja, me

Read More...

Nik Gjeloshaj, zgjedhet kryetar i komunës së Tuzit

Është zgjedhur kryetari i Tuzit. Në seancën e Kuvendit komunal të mbajtur sot, Nik Gjeloshaj nga Alternativa Shqiptare u

Read More...

Mobile Sliding Menu