‘Pastrimi’ bllokohet për shkak të borxheve

In Kosova, Lajme

Mbledhja e mbeturinave do t’iu pamundësohet kompanisë “Pastrimi” për pak ditë. Kjo pasi që të gjitha llogaritë e tyre bankare që nga e premtja janë bllokuar, e kësisoj veprimtaria e tyre e zakonshme do të jetë e pamundur.

Nga “Pastrimi” po kundërshtojnë kamatën e cila sipas tyre iu ka përcaktuar padrejtësisht.

BLLOKOHET “PASTRIMI” PËR SHKAK TË BORXHEVE

Sipas Arbnore Ademit, nëse nuk gjendet ndonjë zgjidhje mund të ketë pasoja për qytetarët.

Ata shprehen se janë të gatshëm për bashkëpunim por një gjë të tillë e mohojnë nga Kompania për Menaxhimin e Deponive të Kosovës.

Kryeshefi i KMDK’së, Abdullah Haxhiu thotë se kanë fituar të gjitha proceset gjyqësore ndaj kompanisë “Pastrimi”, ndaj të cilëve u ngrit padi për herë të parë në vitin 2006.

Sipas Haxhiut gjatë ditës nuk janë kontaktuar nga kompania “Pastrimi” për të biseduar për një zgjidhje

You may also read!

Thaçi: Rama ishte brilant në Berlin, Haradinaj i paedukatë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, nuk resht së falënderuari dhe së thururi elozhe kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama. Pasi

Read More...

Tahiri: Albin Kurtin e tmerron ideja se autor i kësaj nisme për krijimin e Tribunalit është Kadri Veseli

Albin Kurtit nuk i pengon ideja e Tribunalit, por pse kjo ide është e Kadri Veselit. Kështu ka shkruar

Read More...

Politikani serb: Pavarësia e Kosovës është e pakthyeshme

Kryetari i Partisë Liberale Serbe (LDP), Cedomir Jovanovic, shtoi edhe se për këtë punë qeverisë serbe duhet të ju

Read More...

Mobile Sliding Menu