Përfaqësuesi i Volkswagen: Kosova as që është marrë në konsideratë për investime

In Tech

Përfaqësuesi i kompanisë së njohur të veturave në Kosovë, Volkswagen, Baki Abdullahu ka demantuar deklaratat e minstrit të Tregtisë, Endrit Shala se kjo kompani mund të investojë në Kosovë.

Përmes një postimi në Facebook, ai ka thënë se Kosova as nuk është marrë në konsideratë për të inevstuar.

Ai thotë se nuk është çudi ky injorim duke marrë parasysh situatën në të cilën gjendet vendit.

Tutje Abdullahu ka thënë se vendet në rrethin e ngushtë për investime janë Bullgaria dhe Turqia.

Ky është postimi i tij:

Për fat të keq Kosova as që është marr në konsideratë për tu investuar nga VW-ja, por nuk është çudi duke pas parasysh situatën në të cilën gjendemi!

Vendet ne rrethin e ngushtë: Bullgaria dhe Turqia!

Kur të harrojn çka ka në shpi tane mos lyp ne kojshi !

You may also read!

Veseli sërish kryetar i PDK’së, pa asnjë votë kundër dhe asnjë abstenim

Pa asnjë votë kundër dhe asnjë abstenim, Kadri Veseli është rizgjedhur kryetar i PDK’së edhe për një mandat, sot

Read More...

Trump e sulmon sërish kryetarin e Londrës: Je turpi i kombit

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, e ka kritikuar përsëri kryetarin e Londrës, Sadiq Khan, duke e quajtur

Read More...

Dy ditë pasi Avdullah Hoti tha se në LDK ka kaluar koha e rrahjeve: Krisin karriget dhe grushtet

Lidhja Demokratike e Kosovës, e cila këto ditë po mban procesin e brendshëm zgjedhor, është duke u përballur me

Read More...

Mobile Sliding Menu