Kosova siguron dy medalje në Kupën Evropiane

In Sport, Sporte Tjera

Erza Muminoviq dhe Flaka Loxha i kanë siguruar medalje Kosovës në Kupën Evropiane për Juniore, ato tani do të synojnë për medalje të arta. Edhe Fazliu, në kategorinë -63kg do të ndeshet për medalje të bronztë – pra Kosova mund të kthehet nga Kupa Evropiane për Juniore me tri medalje.

Xhudistet kosovare pritet t’i sjellin Kosovës të tjera medalje.

Në Kupën Evropiane për Juniore që po mbahet në Athinë, tri xhudiste do të ndeshen për medalje.

Erza Muminoviq dhe Flaka Loxha janë kualifikuar në finale dhe tashmë i kanë siguruar Kosovës medalje, ato do të kërkojnë medalje të arta. Kurse Laura Fazliu (-63Kg) do të ndeshet për medalje të bronztë.

Fationa Kasapi (-57Kg) është eliminuar në raundin e parë.

You may also read!

Veseli sërish kryetar i PDK’së, pa asnjë votë kundër dhe asnjë abstenim

Pa asnjë votë kundër dhe asnjë abstenim, Kadri Veseli është rizgjedhur kryetar i PDK’së edhe për një mandat, sot

Read More...

Trump e sulmon sërish kryetarin e Londrës: Je turpi i kombit

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, e ka kritikuar përsëri kryetarin e Londrës, Sadiq Khan, duke e quajtur

Read More...

Dy ditë pasi Avdullah Hoti tha se në LDK ka kaluar koha e rrahjeve: Krisin karriget dhe grushtet

Lidhja Demokratike e Kosovës, e cila këto ditë po mban procesin e brendshëm zgjedhor, është duke u përballur me

Read More...

Mobile Sliding Menu