Pse po ndodhin rrahjet në LDK? Flet deputeti Rugova

In Kosova, Lajme

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Naser Rugova, ka folur për përleshjet fizike gjatë zhvillimeve të kuvendeve zgjedhore të partisë së tij.

“Në LDK janë zgjedhjet e brendshme, dhe i tërë opinioni është i fokusuar rreth asaj se çfarë po ndodh në LDK”, ka thënë në emisionin “DPT Te Fidani”, në televizionin T7.

“Sepse, LDK’ja është shpresë për ndryshime në vend”, ka shtuar ai.

“Brendapërbrenda LDK’së do të bëhen ndryshime, dhe përmes LDK’së do të bëhen ndryshime në nivel vendi”, ka deklaruar Rugova.

Rrahjet mes aktivistëve të partisë ai i ka cilësuar “incidente të lokalizuara”. Ka thënë se ato po ndodhin për shkak të një “diskrepance mes strukturës dhe vullnetit elektoral”.

You may also read!

Ramiz Kelmendi i tregon LDK’së se si t’i evitojë përleshjet

Kohëve të fundit në Kuvendet Zgjedhore të LDK-së janë shënuar disa incidente. E lidhur me këto ngjarje ka reaguar

Read More...

Haradinaj falënderon Granit Xhakën e Mitot Rashicën për ndeshjen në Stadiumin e Prishtinës

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj është deklaruar për ‘Lojën e Yjeve’ e cila u zhvillua sonte në stadiumin e

Read More...

PDK nesër zgjedh kryetarin, a do të ketë kundërkandidat Kadri Veseli?

Partia Demokratike e Kosovës nesër mban Konventën e nëntë zgjedhore me ç’rast pritet të zgjidhet kryetari i partisë dhe

Read More...

Mobile Sliding Menu