Rama: Ushtrinë e formuam, ama që ta mbajmë është më e vështirë

In Lajme

Komandanti i FSK-së, Rrahman Rama, ka thënë se kësaj ushtrie i duhen njerëz që t’i përdorin pajisjet dhe armatimin e sofistikuar.

“Me formu ushtrinë e formuam, ama që ta mbajmë është më e vështirë. Unë nuk e shoh një problem tek blerjet, por me rëndësi është që ne të kemi personelin të trajnuar, që ato pajisje pastaj të përdoren, ky është qëllimi ynë”, tha Rama.

You may also read!

Thaçi: Rama ishte brilant në Berlin, Haradinaj i paedukatë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, nuk resht së falënderuari dhe së thururi elozhe kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama. Pasi

Read More...

Tahiri: Albin Kurtin e tmerron ideja se autor i kësaj nisme për krijimin e Tribunalit është Kadri Veseli

Albin Kurtit nuk i pengon ideja e Tribunalit, por pse kjo ide është e Kadri Veselit. Kështu ka shkruar

Read More...

Politikani serb: Pavarësia e Kosovës është e pakthyeshme

Kryetari i Partisë Liberale Serbe (LDP), Cedomir Jovanovic, shtoi edhe se për këtë punë qeverisë serbe duhet të ju

Read More...

Mobile Sliding Menu