Reagime në nivelin global: Facebookdown,Instagramdown, WhatsAppdown…

In Lajme, Tech

Facebook, Instagram and WhatsApp kanë rënë nga sistemi.

Të tre platformat e rrjeteve sociale, duke përfshirë Facebook -Messenger, nuk kanë funksionuar që nga mëngjesi i së dielës.

Downdetector.com, një vend që monitoron ndërprerjet e rrjeteve sociale, tregon se Facebook ka rënë nga sistemi që nga ora 6:30 në pjesën më të madhe të botës.

Me mijëra ndërprerje u raportuan në pjesën verilindore të SHBA-së, Evropë dhe Filipine.

#FacebookDown, #instagramdown dhe #Whatsappdown ishin reagimet e qytetarëve në Twitter -në nivel global.

Sidoqoftë, Facebook fitoi Instagramin në vitin 2012 dhe WhatsApp në vitin 2014.

Ka më shumë se 1.52 miliard përdorues të përditshëm aktivë në Facebook, sipas faqes së rrjeteve sociale.

You may also read!

Veseli sërish kryetar i PDK’së, pa asnjë votë kundër dhe asnjë abstenim

Pa asnjë votë kundër dhe asnjë abstenim, Kadri Veseli është rizgjedhur kryetar i PDK’së edhe për një mandat, sot

Read More...

Trump e sulmon sërish kryetarin e Londrës: Je turpi i kombit

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, e ka kritikuar përsëri kryetarin e Londrës, Sadiq Khan, duke e quajtur

Read More...

Dy ditë pasi Avdullah Hoti tha se në LDK ka kaluar koha e rrahjeve: Krisin karriget dhe grushtet

Lidhja Demokratike e Kosovës, e cila këto ditë po mban procesin e brendshëm zgjedhor, është duke u përballur me

Read More...

Mobile Sliding Menu