RTK ndal transmetimin për disa minuta si shenjë proteste

In Kosova

Kuvendi i Kosovës ka miratuar sot Ligjin për Pagat.

Me vendimin e Kuvendit, pagat në RTK do të rregullohen me Ligjin për Pagat, sikurse për secilin shërbyes publik, raporton lajmi.net.

E në lidhje me vendim e Kuvendit, televizioni publik ka protestuar duke ndalur transmetimin për disa minuta.

I vetmi që ka kundërshtuar këtë propozim ishte shefi i Gurpit Parlamentar të PDK-së Memli Krasniqi.

Kurse Nait Hasani ka thënë se secili që merr pagë nha buxheti i shtetit duhet të rregullohet me Ligj. 

You may also read!

Thaçi: Rama ishte brilant në Berlin, Haradinaj i paedukatë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, nuk resht së falënderuari dhe së thururi elozhe kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama. Pasi

Read More...

Tahiri: Albin Kurtin e tmerron ideja se autor i kësaj nisme për krijimin e Tribunalit është Kadri Veseli

Albin Kurtit nuk i pengon ideja e Tribunalit, por pse kjo ide është e Kadri Veselit. Kështu ka shkruar

Read More...

Politikani serb: Pavarësia e Kosovës është e pakthyeshme

Kryetari i Partisë Liberale Serbe (LDP), Cedomir Jovanovic, shtoi edhe se për këtë punë qeverisë serbe duhet të ju

Read More...

Mobile Sliding Menu