Rudina Hajdari sulmon Bashën: S’jemi dakort me bojkotin e zgjedhjeve, është vetëvrasje politike

In Lajme, Rajoni

Pak minuta pas bërjes publike të qëndrimit të Ambasadës së SHBA-ve për zgjedhjet e lokale të qershorit, deputetja e PD-së Rudina Hajdari ka reaguar në rrjetin social.

Përmes një postimi në Tëitter, Hajdari ka deklaruar dhe njëherë qëndrimin kundër vendimit të opozitës së bashkuar për bojkotimin e parlamentit dhe me gjasë dhe të zgjedhjeve vendore nëse në karrigen e kryeministrit vijon të jetë i ulur Edi Rama.

Reagimi i Hajdarit:

Ne nuk jemi dakord me bojkotimin e zgjedhjeve, si një alternative opozitare, kundër cilësdo qeverie, sado e kompromentuar & e korruptuar qoftë ajo. Ne e konsiderojmë atë si vetëvrasje politike. E vetmja rrugë për të ndryshuar pushtetin në një vend demokratik janë zgjedhjet.

Kujtojmë se në reagimin e saj për Zërin e Amerikës, Ambasada e SHBA-ve në Tiranë përgëzoi krijimin e grupeve parlamentare të opozitës së “re”, e cila ditën e djeshme bëri realitet dy grupet e PD-së e LSI-së.

You may also read!

Thaçi: Rama ishte brilant në Berlin, Haradinaj i paedukatë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, nuk resht së falënderuari dhe së thururi elozhe kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama. Pasi

Read More...

Tahiri: Albin Kurtin e tmerron ideja se autor i kësaj nisme për krijimin e Tribunalit është Kadri Veseli

Albin Kurtit nuk i pengon ideja e Tribunalit, por pse kjo ide është e Kadri Veselit. Kështu ka shkruar

Read More...

Politikani serb: Pavarësia e Kosovës është e pakthyeshme

Kryetari i Partisë Liberale Serbe (LDP), Cedomir Jovanovic, shtoi edhe se për këtë punë qeverisë serbe duhet të ju

Read More...

Mobile Sliding Menu