Selmanaj: Policia iu nënshtrua AKI’së në rastin e gylenistëve

In Kosova

Anëtari i Komisionit Hetimor Parlamentar në lidhje me ndriçimin e rastit të dëbimit të gjashtë shtetasve turq më datë 29 mars 2018, ka thënë, pas publikimit të një raporti për këtë rast, se Policia e Kosovës ka lejuar që Agjencia e Kosovës për Inteligjencë ta kontrollonte rastin e të ashtuquajturave gylenistë.

Ky rast, sipas Selmanajt, është zhvilluar në kundërshtim me ligjet në fuqi në vend.

“AKI e ka marrë nën kontroll operacionin. Policia ka pranuar t’i nënshtrohet AKI’së”, është shprehur ai në emisionin “Pressing”, në televizionin T7.

“Kjo është e kundërligjshme”, ka vlerësuar Selmanaj. “AKI’ja s’ka mandat policor”, ka theksuar ai.

Selmanaj ka theksuar se në rrethana normale, të dyshuarit është dashur të dërgoheshin në mbajtje nga Policia, dhe jo në aeroport për dëbim drejt Turqisë.

You may also read!

Thaçi: Rama ishte brilant në Berlin, Haradinaj i paedukatë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, nuk resht së falënderuari dhe së thururi elozhe kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama. Pasi

Read More...

Tahiri: Albin Kurtin e tmerron ideja se autor i kësaj nisme për krijimin e Tribunalit është Kadri Veseli

Albin Kurtit nuk i pengon ideja e Tribunalit, por pse kjo ide është e Kadri Veselit. Kështu ka shkruar

Read More...

Politikani serb: Pavarësia e Kosovës është e pakthyeshme

Kryetari i Partisë Liberale Serbe (LDP), Cedomir Jovanovic, shtoi edhe se për këtë punë qeverisë serbe duhet të ju

Read More...

Mobile Sliding Menu