Shakhtari U-21 mposht ekipin e parë të Prishtinës

In Futboll, Sport

Prishtina ka zhvilluar edhe ndeshjen e tretë kontrolluese në Turqi.

Prishtinasit kishin përballë skuadrën ukrainase, Shakhtar Donetsk U21. Në fund, ekipi kosovar pësoi 2:1.

Prishtina u ndëshkua nga gjuajtja e lirë (5’) dhe nga penalltia (48’).

Të dy golat shënoi dhe edhe penalltia u shkaktua në futbollistin më të mirë, gjeorgjiani, Giorgi Arabidze.

Golin e vetëm të Prishtinës e shënoi Ahmed Januzi, pas pasimit të gjatë të saktë nga Bozhoviç.

You may also read!

Fatmir Sejdiu synon të vijë sërish në krye të LDK-së

Ish presidenti i vendit, njëherësh edhe ish kryetari i LDK-së, Fatmir Sejdiu, pretendon rikthimin e tij në krye të

Read More...

“WhatsApp” vendos kufizime për shpërndarjen e mesazheve

“WhatsApp”-i po u kufizon përdoruesve të tij shpërndarjen e një mesazhi në jo më shumë se 5 herë, e

Read More...

Ronaldo gabon nga penalltia, Juventus bën detyrën ndaj Chievos

Juventus ka marrë fitore të lehtë ndaj Chievos me rezultatin 3-0 në “Allianz Stadium”.  Ndeshja zhbllokohet në minutëne 13′ me golin e

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu