“Shkallët për në parajsë”- India nis ndërtimin e tempullit më të veçantë në botë

In Jetë/Stil

I quajtur ndryshe si “ shkallët për në parajsë” për shkak të lartësisë së madhe që do të ketë, tempulli më ri hindu në Indi, premton të jetë një nga më spektakolarët në botë.

Tempulli ka nisur të ndërtohet në Uttar Pardesh dhe do të ketë një lartësi prej 215 metrash duke u bërë kështu edhe tempulli më i lartë i ndërtuar ndonjë herë.

Kompleksi parashikon të ketë të përfshira edhe shumë hotele dhe restorante, si dhe ambiente argëtimi.

Tempuli do t’i dedikohet zotit hindu Krishna dhe pritet të përfundojë në pranverën e vitit 2019.

You may also read!

Hajnat i vjedhin 2 mijë euro në një Xhami

Rreth 2 mijë euro raportohet se janë vjedhur në brendi të objektit të Bashkësisë Islame në Gjilan. VIDEO Ankuesi

Read More...

LDK me reagim të ashpër ndaj deputetit Bekë Berisha

Lidhja Demokratike e Kosovës, ka reaguar ashpër ndaj deputetit të AAK-së, Bekë Berisha. Ku ky i fundit në një

Read More...

Barcelona përsëri pa Leo Messin

Në fundjavë, Ernesto Valverde deklaroi se do ta pushojë Lionel Messin kurdo që i vjen rasti dhe tani ai

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu