Si të përgatisni një pije të shëndetshme për mëngjes

In Shendeti

Provojeni çdo mëngjes këtë pije.

Avokadot janë mjaft popullore kohës së fundit. Shpesh përzihen me qumësht të kondensuar të ëmbël për t’ju dhënë një shije më të butë si milkshake.

Ne ju rekomandojmë qumështin e kokosit dhe nëse doni më shumë ëmbëltues mund të përdorni mjaltin.

Përbërësit
1 avokado e madhe, e pjekur mirë
1 filxhan grek (vanilje ose mjaltë)
6-8 lugë mjaltë ose agave nektar – varësisht sa preferoni të jetë e ëmbël
1 ose 1/2 filxhan qumësht kokosi
1/2 – 3/4 filxhan akull të grimcuar, opsional

Përgatitja
Kombinoni të gjithë përbërësit përveç akullit në blender. Përzieni deri sa të krijohet masë e njëjtë. Shërbejeni menjëherë ose edhe mund t’i shtoni pak qumësht.

You may also read!

Veseli sërish kryetar i PDK’së, pa asnjë votë kundër dhe asnjë abstenim

Pa asnjë votë kundër dhe asnjë abstenim, Kadri Veseli është rizgjedhur kryetar i PDK’së edhe për një mandat, sot

Read More...

Trump e sulmon sërish kryetarin e Londrës: Je turpi i kombit

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, e ka kritikuar përsëri kryetarin e Londrës, Sadiq Khan, duke e quajtur

Read More...

Dy ditë pasi Avdullah Hoti tha se në LDK ka kaluar koha e rrahjeve: Krisin karriget dhe grushtet

Lidhja Demokratike e Kosovës, e cila këto ditë po mban procesin e brendshëm zgjedhor, është duke u përballur me

Read More...

Mobile Sliding Menu