Si të shpëtoni nga yndyra e flokëve vetëm me kripë

In Shendeti

Nëse keni flokë të yndyrshëm, që bëhen për t’u larë brenda ditës, provojeni këtë truk! Shtoni pak kripë të trashë në shampon e zakonshme të flokëve (nuk është e nevojshme të blini një enkas për yndyrën) dhe lajini flokët njësoj siç bëni gjithmonë dhe shpërlajini.

Do ta shihni menjëherë ndryshimin! Ç’është më e rëndësishmja, do të shihni që yndyra nuk do të shfaqet aq shpejtë.

Për veprim edhe më të efikas, shtoni kripë edhe në balsam. Kalojeni masën në flokë dhe lëreni të veprojë për 20 minuta. Do të shihni që flokët do të duken me më shumë volum dhe pa funde të djegura. Për lëkurën e fytyrës- Në këtë rast, nuk është e nevojshme të shtoni kripë në të gjithë sapunin me të cilin lani fytyrën.

Mjafton të hidhni fare pak në dorë, të krijoni shkumë bashkë me kripën dhe të lani fytyrën. Pas shpëlarjes do të eliminohen të gjitha qelizat e vdekura!

You may also read!

Man Unitedi kërkon t’u kthehet fitoreve ndaj West Hamit, formacionet

Disfata me rezultat 2:1 e Manchester Unitedit ndaj Wolves bëri që “Djajtë e kuq” të mbeten më prapa në

Read More...

Rita Ora kthehet në shtëpi pas disa muajsh turne, shikojeni si e gjeti atë

Rita Ora është befasuar se si e gjeti shtëpinë pas disa muajsh udhëtim në vende të ndryshme për turneun

Read More...

Reagon zyra e kryeministrit për ikjen e ish-ushtarit të UÇK-së: I ke dy pensione

Në kohën kur shumë qytetarë po e lëshojnë vendin përmes rrugëve ilegale dhe atyre legale (me viza pune), një

Read More...

Mobile Sliding Menu