Solskjaer tregon se si do ta inspirojë skuadrën për ndeshjen ndaj Barcës

In Futboll, Sport

Trajneri i Manchester United, Ole Gunnar Solskjaer, do të ketë punë të vështirë gjatë së martës.

Norvegjezit i duhet që ta përgatis maksimalisht skuadrën e tij për ndeshjen kundër Barcelonës, e cila do të jetë e vlefshme për raundin e dytë të fazës çerekfinale në Ligën e Kampionëve.

Përveç përgatitjeve taktike, trajneri i Man United e di se një rrol të madh luan edhe motivimi i lojtarëve.

Megjithatë, Solskjaer ka thënë se skuadra nuk mund të kthehet në kohë dhe të shoh vitin 1999 për tu inspiruar, pasi sipas tij, ajo ishte diçka ndryshe.

“Jo, nuk do t’iu them asgjë rreth saj, pasi ajo ishte kundër Bayern Munich. Ishte finale dhe ishte ndryshe” ka thënë fillimisht Solskjaer.

“Ne do të përdorim ndeshjen kundër PSG dhe atë kundër Juventus. Ne kemi mposhtur disa nga skuadrat më të mira jashtë shtëpisë dhe kemi luajtur kundër lojtarëve të mëdhenj” ka thënë tutje Ole.

“Ajo që kemi bërë kundër Paris Saint Germain duhet të na jap vetëbesim sepse eksperienca ishte e jashtëzakonshme” ka shtuar trajneri.

“Me siguri so lojtarët po ëndërrojnë për një gjë të ngjashme që të ndodh në ‘Camp Nou’” ishin fjalët e Solskjaer.

Manchester United është në disavantazhin e një goli para kësaj ndeshje. Do të jetë mjaft e vështirë që të përmbyset Barcelona, sidomos para tifozëve të saj.

You may also read!

Veseli sërish kryetar i PDK’së, pa asnjë votë kundër dhe asnjë abstenim

Pa asnjë votë kundër dhe asnjë abstenim, Kadri Veseli është rizgjedhur kryetar i PDK’së edhe për një mandat, sot

Read More...

Trump e sulmon sërish kryetarin e Londrës: Je turpi i kombit

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, e ka kritikuar përsëri kryetarin e Londrës, Sadiq Khan, duke e quajtur

Read More...

Dy ditë pasi Avdullah Hoti tha se në LDK ka kaluar koha e rrahjeve: Krisin karriget dhe grushtet

Lidhja Demokratike e Kosovës, e cila këto ditë po mban procesin e brendshëm zgjedhor, është duke u përballur me

Read More...

Mobile Sliding Menu