Sot Kupa e Kosovës, do të mësohen çerekfinalistët

In Futboll, Sport

Digitalb Kupa e Kosovës do ta zhvillojë raundin e katërt, me ndeshjen Trepça ’89 – Llapi, që spikat më shumë se të tjerat.

Mitrovicasit që janë kampion në fuqi do të përballen me Llapin, që e kanë mbyllur stinorin vjeshtor si lider.

Dy skuadrat kanë ditur gjithmonë të zhvillojë ndeshje interesante mes vete.

Ndeshje interesante pritet të jetë edhe ajo mes Ballkani të përforcuar dhe Gjilanit. Interesant është edhe ndeshjes mes Vushtrrisë dhe Lirisë.

Në duelet tjera Vëllaznimi pret Rahovecin, Drenica do të jetë nikoqirë i Arbërisë, Istogu pret Dritën, ndërsa Prishtina do të luajë me Kosovës e Prishtinës në Ferizaj.

Komisioni i Garave ka vendosur që shorti për rrethin e pestë (çerekfinale) të Digitalb Kupës së Kosovës të tërhiqet të premten, në orën 14:00, në selinë e FFK-së në Prishtinë.

Me këto ndeshje të sotme hapet edhe perdja e stinorit pranveror në futbollin kosovar.

Ndeshjet

Trepça ’89 – Llapi

Vushtrria – Liria

Ballkani – Gjilani

Vëllaznimi – Rahoveci

Drenica – Arbëria

Istogu – Drita

Prishtina – Kosova (P)

You may also read!

Hajnat i vjedhin 2 mijë euro në një Xhami

Rreth 2 mijë euro raportohet se janë vjedhur në brendi të objektit të Bashkësisë Islame në Gjilan. VIDEO Ankuesi

Read More...

LDK me reagim të ashpër ndaj deputetit Bekë Berisha

Lidhja Demokratike e Kosovës, ka reaguar ashpër ndaj deputetit të AAK-së, Bekë Berisha. Ku ky i fundit në një

Read More...

Barcelona përsëri pa Leo Messin

Në fundjavë, Ernesto Valverde deklaroi se do ta pushojë Lionel Messin kurdo që i vjen rasti dhe tani ai

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu