Sulm terrorist në një hotel në Kabul, 15 të vdekur e dhjetëra të plagosur

In Bota, Lajme

Terrorizmi godet sërish, këtë herë në kryeqytetin e Afganistanit, në Kabul. Të paktën 15 persona raportohet të kenë mbetur të vdekur gjatë një sulmi terrorist në një hotel.

Raportohet se objekt i sulmit ishte një hotel ku akomodeoheshin kryesisht persona nga bende të huaja. Bëhet me dije se në sulm kanë marrë pjesë 4 persona të cilët kanë hyrë të armatosur në hotel dhe kanë hapur zjarr, duke qëlluar mbi kë dilte përpara sipas BBC.

Raportohet se dhjetëra persona të tjerë kanë mbetur të plagosur në këtë ngjarje.

You may also read!

Fatmir Sejdiu synon të vijë sërish në krye të LDK-së

Ish presidenti i vendit, njëherësh edhe ish kryetari i LDK-së, Fatmir Sejdiu, pretendon rikthimin e tij në krye të

Read More...

“WhatsApp” vendos kufizime për shpërndarjen e mesazheve

“WhatsApp”-i po u kufizon përdoruesve të tij shpërndarjen e një mesazhi në jo më shumë se 5 herë, e

Read More...

Ronaldo gabon nga penalltia, Juventus bën detyrën ndaj Chievos

Juventus ka marrë fitore të lehtë ndaj Chievos me rezultatin 3-0 në “Allianz Stadium”.  Ndeshja zhbllokohet në minutëne 13′ me golin e

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu