Surprizon Bundesliga, Bayern ndalohet, Dortmund merr 1 pikë

In Futboll, Sport

Ndeshjet e Bundesligës kanë suprizuar sot. Bayern Munchen jo vetëm nuk arriti të ngushtojë diferencën me Dortmundin kryesues, por humbi thellë në fushën e Bayern Leverkusen.  Humbja e Bayern e bën më të gëzueshëm barazimin që Dortmund mori në fushën e Eintracht Frankfurt. Pas kësaj jave, Dortmund e ka thelluar edhe me shumë kryesimin ndaj Bayern, duke qëndruar në krye të tabelës me 7 pikë diferencë.

Leverkusen ka bërë një paraqitje të jashtëzakonshme sot kundër Bavarezëve, duke arritur ta përmbyse rezultatin në pjesën e dytë, me plot tre gola, teksa vinte nga disavantazhi i pjesës së parë.

You may also read!

Thaçi: Rama ishte brilant në Berlin, Haradinaj i paedukatë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, nuk resht së falënderuari dhe së thururi elozhe kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama. Pasi

Read More...

Tahiri: Albin Kurtin e tmerron ideja se autor i kësaj nisme për krijimin e Tribunalit është Kadri Veseli

Albin Kurtit nuk i pengon ideja e Tribunalit, por pse kjo ide është e Kadri Veselit. Kështu ka shkruar

Read More...

Politikani serb: Pavarësia e Kosovës është e pakthyeshme

Kryetari i Partisë Liberale Serbe (LDP), Cedomir Jovanovic, shtoi edhe se për këtë punë qeverisë serbe duhet të ju

Read More...

Mobile Sliding Menu