Tërmet i fuqishëm godet Iranin

In Bota, Lajme

Provinca jugperëndimore e Kuzestanit është goditur nga një tërmet me magnitudë 4.8, këtë të diel.

Sipas Qendres Sizmologjike e Institutit Gjeofizik të Universitetit të Teheranit, tërmeti tronditi qytetin e Izeh rreth një orë pas mesnatës sipas kohës lokale dhe epiqendra ishte në një thellësi prej 15 kilometrash.

Sipas raportimeve nga mediat iraniane nuk ka të dhëna për dëmet apo viktimat e deritanishme, ndërkaq thonë se tërmeti ishte i fortë pasi që ishte ndjerë në vendet përreth.

Një tërmet i ngjashëm kishte ndodhur edhe në nëntor të vitit 2018, si pasojë mbi 200 persona ishin lënduar.

You may also read!

Guardiola i del në mbrojtje rivalit të tij

Manchester City të mërkurën zhvillon ndeshjen më të rëndësishme të sezonit në Premierligë. Pep Guardiola do të ketë përballë

Read More...

Në vitin 2018, 700 punëtorë ishin pa kontrata të punës

Të rinjtë në Kosovë janë më të papunët në rajon, ndërsa mbi 70 përqind e tyre duan të punësohen

Read More...

Ushtari britanik i UÇK-së kërkon mësues të gjuhës shqipe

Ish-ushtari britanik i UÇK-së, Jon Harrison, ka pranuar se nuk e di gjuhën shqipe. Ky fakt madje e ka

Read More...

Mobile Sliding Menu