Tërmet i fuqishëm godet Iranin

In Bota, Lajme

Provinca jugperëndimore e Kuzestanit është goditur nga një tërmet me magnitudë 4.8, këtë të diel.

Sipas Qendres Sizmologjike e Institutit Gjeofizik të Universitetit të Teheranit, tërmeti tronditi qytetin e Izeh rreth një orë pas mesnatës sipas kohës lokale dhe epiqendra ishte në një thellësi prej 15 kilometrash.

Sipas raportimeve nga mediat iraniane nuk ka të dhëna për dëmet apo viktimat e deritanishme, ndërkaq thonë se tërmeti ishte i fortë pasi që ishte ndjerë në vendet përreth.

Një tërmet i ngjashëm kishte ndodhur edhe në nëntor të vitit 2018, si pasojë mbi 200 persona ishin lënduar.

You may also read!

Kush është njeriu më i pasur në botë në 2019 dhe cila është pasuria e tij neto?

Themeluesi i kompanisë Amazon Jeff Bezos edhe kësaj radhe është zgjedhur njeriu më i pasur në botë. Madje, jo

Read More...

Haradinaj, Thaçi, Vuçiq dhe Gjukanoviç japin mendimet për ndryshimin e kufijve dhe dialogun

Organizata amerikane e lajmeve “Politico” që raporton për punën e Bashkimit Evropianë ka bërë një artikull mbi situatën aktuale

Read More...

Gjërat që duhet të dini para se të porosisni pica dhe pasta

Picat dhe pastat janë ushqime italiane dhe shumë të dashura nga të gjithë ne. Pavarësisht se a porosisim ushqimin

Read More...

Mobile Sliding Menu