Tërmeti 7.6 ballë në Karaibe, cunami kërcënon frikshëm 5 shtete

In Bota, Lajme

Një nga tërmetet më të forta rreth 7.6 ballë ka goditur Karaibet të martën në mbrëmje, duke tundur kontinentin dhe duke paralajmëruar për tsunami.

Nuk pati njoftime të hershme për dëmtime serioze ose për viktima por zyrtarët në Honduras thanë se dridhja ishte e regjistruar në pjesën më të madhe të kontinetit dhe kishte disa njoftime për çarje në shtëpitë në krahinat Colon dhe Atlantida përgjatë bregut verior dhe Olancho në Honduras lindore, përcjell albeu.com

Qendrat e cunamit lëshuan këshillime dhe paralajmërime për Porto Riko, Ishujt Kajman, Kubë, Xhamajka dhe ishujt e tjerë të Karaibeve si dhe në brigjet e Meksikës dhe Amerikës Qendrore, duke paralajmëruar se nivelet e detit mund të rriteshin deri në tre metra mbi normalen.

You may also read!

Hajnat i vjedhin 2 mijë euro në një Xhami

Rreth 2 mijë euro raportohet se janë vjedhur në brendi të objektit të Bashkësisë Islame në Gjilan. VIDEO Ankuesi

Read More...

LDK me reagim të ashpër ndaj deputetit Bekë Berisha

Lidhja Demokratike e Kosovës, ka reaguar ashpër ndaj deputetit të AAK-së, Bekë Berisha. Ku ky i fundit në një

Read More...

Barcelona përsëri pa Leo Messin

Në fundjavë, Ernesto Valverde deklaroi se do ta pushojë Lionel Messin kurdo që i vjen rasti dhe tani ai

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu