Thaçi: Taksa nuk e prish miqësinë time me Ramush Haradinajn e Kadri Veselin

In Kosova, Lajme

Presidenti Hashim Thaçi i pyetur nga analisti Ilir Mirena për raporteve të tij me kryeministrin Ramush Haradinaj rreth taksës ka thënë se kjo gjë nuk i prish raportet mes tyre.

‘’Të dy i kam miq, edhe Ramush Haradinajn edhe Kadri Veselin. Vetë e kanë propozu, vetë e kanë bë. Se si do ta menaxhojnë, e dinë ata vetë. Por dicka e tillë nuk e prish as bashkëpunimin e as miqësinë me asnjë lider në Kosovë. Mallërat serbe vijnë përmes Maqedonisë, Malit të Zi, Shqipërisë. I kemi. Nuk është as favor e as disfavor’’, ka thënë Thaçi.

Kujtojmë që Haradinaj po e mban fort vendimin për taksën 100%. Në anën tjetër Thaçi ka kërkuar heqjen e saj për t’i lënë rrugë vazhdimit të dialogut. Kryeparlamentari Kadri Veseli ka kërkuar pezullimimin e taksës për 120 ditë.

You may also read!

Nuk ndalen rrahjet: Tani në një tjetër nëndegë kapen mes veti anëtarët e LDK’së

Rrahjet dhe përplasjet brenda Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) nuk kanë të ndalur, tani në një degë tjetër të

Read More...

Më ndryshe se në liri, shikoni si pritet iftari në burgun e Smrekonicës

Posa afron koha e iftarit, kuzhina e Qendrës Korrektuese të Smrekonicës fillon të mbushet. Të burgosurit këtu të cilët

Read More...

PDK më e votuara nga partitë shqiptare në katër komunat e veriut

Zgjedhjet për kryetarin e komunës, në katër komunat e veriut, të mbajtura sot, me kandidatët e saj, Gonxhe Çaushi

Read More...

Mobile Sliding Menu