“The Guardian” shkruan rreth rastit të vajzës nga Drenasi

In Kosova, Lajme

Gazeta britanike “The Guardian” dje ka raportuar për rastin e vajzës 18-vjecare nga Drenasi, e cila akuzon profesorin që e ka shfrytëzuar seksualisht sa ishte e mitur, e më pas profesorin që e ka kthyer në skllave seksi për më shumë se një vit.

“Protestuesit brohoritnin “Turp”, duke valëvitur banerët me shkrime si ‘Rrezik, zonë pedofilie’”, shkruan the Guardian rreth protestës organizuar në Drenas, pas rrëfimit të vajzës se u përdhunua nga profesori dhe polici, transmeton Gazeta Express.

Prestigjiozja britanike në artikullin e saj shpjegon se si ka rrjedhur e gjithë ngjarja, por fokusin e vë edhe në deklaratat e krerëve të shtetit për këtë rast.

“The Guardian” ka cituar liderët e shtetit, të cilët kanë bërë thirrje që të zbatohet ligjit, dhe të zbardhët se kush ka lidhje me këtë rasti.

You may also read!

Thaçi: Rama ishte brilant në Berlin, Haradinaj i paedukatë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, nuk resht së falënderuari dhe së thururi elozhe kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama. Pasi

Read More...

Tahiri: Albin Kurtin e tmerron ideja se autor i kësaj nisme për krijimin e Tribunalit është Kadri Veseli

Albin Kurtit nuk i pengon ideja e Tribunalit, por pse kjo ide është e Kadri Veselit. Kështu ka shkruar

Read More...

Politikani serb: Pavarësia e Kosovës është e pakthyeshme

Kryetari i Partisë Liberale Serbe (LDP), Cedomir Jovanovic, shtoi edhe se për këtë punë qeverisë serbe duhet të ju

Read More...

Mobile Sliding Menu