“The Guardian” shkruan rreth rastit të vajzës nga Drenasi

In Kosova, Lajme

Gazeta britanike “The Guardian” dje ka raportuar për rastin e vajzës 18-vjecare nga Drenasi, e cila akuzon profesorin që e ka shfrytëzuar seksualisht sa ishte e mitur, e më pas profesorin që e ka kthyer në skllave seksi për më shumë se një vit.

“Protestuesit brohoritnin “Turp”, duke valëvitur banerët me shkrime si ‘Rrezik, zonë pedofilie’”, shkruan the Guardian rreth protestës organizuar në Drenas, pas rrëfimit të vajzës se u përdhunua nga profesori dhe polici, transmeton Gazeta Express.

Prestigjiozja britanike në artikullin e saj shpjegon se si ka rrjedhur e gjithë ngjarja, por fokusin e vë edhe në deklaratat e krerëve të shtetit për këtë rast.

“The Guardian” ka cituar liderët e shtetit, të cilët kanë bërë thirrje që të zbatohet ligjit, dhe të zbardhët se kush ka lidhje me këtë rasti.

You may also read!

Veseli sërish kryetar i PDK’së, pa asnjë votë kundër dhe asnjë abstenim

Pa asnjë votë kundër dhe asnjë abstenim, Kadri Veseli është rizgjedhur kryetar i PDK’së edhe për një mandat, sot

Read More...

Trump e sulmon sërish kryetarin e Londrës: Je turpi i kombit

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, e ka kritikuar përsëri kryetarin e Londrës, Sadiq Khan, duke e quajtur

Read More...

Dy ditë pasi Avdullah Hoti tha se në LDK ka kaluar koha e rrahjeve: Krisin karriget dhe grushtet

Lidhja Demokratike e Kosovës, e cila këto ditë po mban procesin e brendshëm zgjedhor, është duke u përballur me

Read More...

Mobile Sliding Menu